"Enter"a basıp içeriğe geçin

İhtiyaç Kredisi Yeniden Yapılandırma Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Kredisi Yeniden Yapılandırma Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi alacaklara müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. İhtiyaç kredi faizlerinin aşağı çekilmesi ve yüksek faiz oranları ile kredi alanların yapılandırma işlemleri için gelişmeler mevcut. Oldukça merak edilen ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemleri hakkında tüm detaylar bu yazımızda sizlerle.

İhtiyaç kredisi yapılandırmasını iki farklı yöntem ile yapmanız mümkün. Bu yöntemler;

  • Ödemekte zorlandığınız kredi kartı borcunuz veya kredi borcunuzun ödemesini belirli taksitler ile ödemek için yapılandırma yapabilirsiniz.
  • Faiz oranları düştüğü yapan ödemekte olduğunuz kredinizin faiz oranının düşürülmesi için yapılandırma yapabilirsiniz.

Birinci seçenek ile ilgili yani ödemekte zorlandığını kredi kartı borçlarınız veya kredi borçlarınız için yapacağınız yapılandırma için gelir durumunuzu gösteren belgelerinizi bankaya iletebilirsiniz. Faiz oranları düştüğünde mevcut olan kredi borçlarınız için de bankanıza kredinizi peşin kapatmış gibi yeni olan faiz oranları üzerinden hesaplama yaptırarak yeni vadelere sahip olabilirsiniz.

Bankalar yapmış olduğunuz yapılandırma talebinize kredi notunuzu değerlendirdikten sonra ve verilen belgelere göre olumsuz veya olumlu olarak geri dönüş yapar. Eğer olumlu sonuç alırsanız borcunuzun bulunduğu bankada çekilen kredi tutarı üzerinden, kalan borcunuz kadar transfer işlemi uygulanır. Yeni bankanız bu sayede tüm borçlarınızı kendi üzerine almış olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Yeniden Yapılandırma İşlemlerinde Önemli Noktalar

İhtiyaç kredisi yeniden yapılandırma işlemlerinde önemli noktalara hemen değineceğiz.
Kredi yapılandırma işlemi için en uygun olan zamanı seçmelisiniz. Kar ve zarar oranlarınız iyi bir şekilde dengelemeli ve ardından işlemlere başlamalısınız. Avantajlı bir işlem gibi görünse de yanlış zamanda yapılan yapılandırmanın size avantajı bulunmayabilir. İlk olarak aylık taksitlerinizi yeni faiz oranları üzerinden hesaplamanız gerekir. Yalnızca faiz oranları üzerinden yapacağınız değerlendirmeler sizi yanıltmasın. Ödeme yapacağınız genel tutar ile yeni faiz oranı belirlemelisiniz. Bu nedenle birden fazla banka il görüşme yapmanız ve görüşme yaptığınız bankaları karşılaştırarak sizin için en uygun faiz oranlarına sahip olan bankayı tercih etmeniz gerekir. Bankalar erken kapatma konusun da binde 2 komisyon almaktadır. Bu durumu da göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu değerlendirmeleri yaptıktan sonra eğer bu durumdan karlı çıkıyor iseniz yapılandırma talebinizi yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.