"Enter"a basıp içeriğe geçin

Acil Kredi İhtiyacım Var Nasıl Bulurum?

Hayatınızın engebeli durumlarında acil kredi ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda gerekli araştırmayı yapmadan yanlış kredi seçiminde bulunabilirsiniz. Vereceğiniz ani karar sonrasında maddi durumunuzda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Acil kredi ihtiyacınızı gidermek için aceleci davranmamalı ve bazı konulara dikkat ettikten sonra en uygun krediyi seçmelisiniz. Kredi almadan önce kredi uzmanları ile konuşun ve en doğru bilgiler ile kredi işleminizi yapın. Banka uzmanına bu konuda araştırma yaptığınızı ve sadece vade, banka ve kredi türleri hakkında bilgi alarak sizi birkaç bankaya yönlendirmesine izin vermeyin. Krediler hakkında ayrıntılı bilgi alın ve hukuki cezası olan kredileri tercih etmemeye dikkat edin. Makalemizin kalan bölümünde kredi seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer önemli hususlara değineceğiz. Bu hususları iyice kavradıktan sonra en uygun kredi başlıklı makaleyi de okumanız faydanıza olacaktır.

Acil Kredi ve Ekstra Masraflar

Acil kredi ihtiyacınızı çok aceleye getirmeyin ve aldığınız hızlı kararlar nedeniyle cebinizden fazla para çıkarmayın. Bunun için önemli noktalara dikkat edin. Çekmek istediğiniz tüm kredi maliyetlerini iyi hesaplayın. Kredi alınırken yapılan en büyük hatalardan biri.. olan bu sorun acil kredi çekilmesi gerektiğinde de atlanılan konulardan birisidir. Sadece reklamlarda verilen faiz oranına bakılarak kredi durumunu incelemek yanlıştır. Kredi alırken yıllık maliyet oranını baz almalı ve ayriyeten istenen masraf ücreti, ekspertiz için ücret, dosya işlem parası, istihbarat ücreti, avukat masrafları, sigortalar, ve vergiler gibi ücretlerin faiz oranına eklenmiş şekilde incelemelisiniz. Diğer bir konu ise ödemede sıkıntı olmaması için seçtiğiniz uzun vadedir. Vadesi uzun olan krediler size yarardan çok zarar getirecektir. Acil kredi çekmeniz gerektiği için uzun vade sizin için ilk aşamada iyi gelebilir. Ancak unutmayın ki vade uzadıkça mutlaka faiz oranınızda da artış olacaktır.

Acil Kredi Alınırken Riskli Olabilecek Seçimler

Acil kredi çekerken bile sabit ödemeli kredileri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Kredi ödeme seçeneği olarak sabit ödemeli kredi seçmeniz her zaman sizin ne ödeyeceğinizi bilmeniz açısından önemlidir. Son zamanlarda hızlıca yayılan ve birkaç kredi çeşitlerinde uygulanan balon kredilerine itibar etmemelisiniz. Son kredi taksitinin daha fazla olmasına dayalı olan balon sistemi riskli bir strateji özelliğini taşımaktadır. Balon ödemenin tercih edilebilmesi için denk gelen son ayda elinizde yüklü miktarda para olması gerekmektedir. Bu durum her zaman doğru bir strateji olmayacağı gibi işler tahmin ettiğiniz gibi ilerlemeyebilir. Kredi kullanmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise kredinin hangi para cinsinden olacağıdır.

Döviz kredileri özellikle acil kredi çekilmesi gerektiği zaman düşük faiz oranları ile cazip görünebilir. Ancak eğer döviz geliriniz yok ise ve döviz kredisini tercih ettiyseniz büyük bir yanlış yapmış olursunuz. Bütün bu durumlara dikkat ettiğiniz takdirde kredilerini sağlıklı ve en uygun şekilde çekebilir ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Acil kredi ihtiyacınızı giderdikten sonra da mutlaka kredi ödemeleriniz ve maliyet hesaplarınızı kontrol etmeli ve doğruluğunu onaylamalısınız. Kredi durumunuzu güncel bir şekilde takip ederek oluşacak avantajlardan da yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.