"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bankadan Kasko Yapılabilir Mi?

Kasko nedir? Banka aracılığı ile kasko yaptırabilir miyim?

Kasko, otomobil ve motor gibi araçları sigortalamanın bir yolu olup, olası kaza anlarında aracınızda oluşacak olan hasarı karşılar. Sigortalanan aracın sigortalının iradesi dışında çalışması, yanması veya hasara uğraması sonucunda sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamak için yaptırılır.

Kasko, kazaya karışan karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıdaki aracın hasarını teminata alır ve bu hasarın karşılanmasını sağlar.

Kasko neleri kapsar?

Kasko zorunlu bir sigorta türü değildir, tamamen isteğe bağlıdır. Aracın çalınması, yanması gibi standart teminatların dışında sigorta yaptıracak kişi bunlara ek teminatlar ekleyerek sigorta kapsamını genişletebilir. Poliçede aksi bir durum belirtilmezse kasko sadece Türkiye’deki sınırları içinde geçerlidir.

Kasko süreleri ne zaman başlar ve biter?

Kasko, ödemenin yapıldığı gün başlamaktadır. Eğer poliçe tutarı taksitli bir şekilde ödenecekse, peşinatın verildiği gün başlar. Sigortacı ve sigortayı kullanan kişi arasında aksi kararlaştırılmadıkça saat 12,00’da başlar ve bitiş günü saat 12.00’da biter. Kasko, aracın başına gelen zarardan itibaren 5 günlük süre içinde sigortacıya bildirilmelidir. Bu bildirimin ardından sigorta firması da 15  gün içerisinde oluşan hasarı ve ödenecek olan tazminatı sigortalı olan kişiye bildirmelidir.

Kasko sigortasını kaptırabileceğiniz bankalar nelerdir?

Garanti bankası aracılığı ile hangi banka müşterisi olursanız olun online olarak aracınızı sigortalatabilir ve aracınızın başına gelecek kazaların maddi yük oluşturmamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Garanti bankası müşterine özel %10 bonus ve BP’den %3 hediye akaryakıt fırsatı bulunmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.