"Enter"a basıp içeriğe geçin

En Uygun Kredi ve Yanıltıcı Faiz Oranları

Yaygınlaşan bankacılık sistemi sayesinde yapılan harcamalar için kredi oluşturularak kolaylık sağlanılmaya çalışılmıştır. Alınan kredinin getirisi olduğu gibi ödeme konusunda götürüleri de olmaktadır. Bunun için kredi almak istediğinizde en uygun kredi başvurusunda bulunmak daha iyi olacaktır. Uygun kredi deyince aklınıza en düşük faiz oranına sahip kredi gelebilir. Ancak bu kredi konusunda sizleri yanlışa dürecek bir düşüncedir. Bu düşünce bankaların krediyi pazarlamaları için benimsediği bir sistemdir. Sizin için kazançlı bir sistem olan en uygun kredi demek yapacağınız herhangi bir alışverişiniz için geri ödemesi en düşük olan kredidir. Bu sistemi çoğu tüketici bilir ve ona göre hareket etmeye çalışır.

En Uygun Kredi Nasıl Anlaşılır?

En uygun kredi seçilirken sadece faiz oranına bakılarak karar verilmemelidir. Bankadan kredi talep edeceğiniz zaman faiz oranının yanında sizden dosya masrafı ve hayat sigortası adı altında da ücret istenecektir. Şöyle ki siz sadece faiz oranına bakarak en uygun kredi olarak nitelendirdiğiniz kredinin.. dosya masrafı ve hayat sigortası adı altında istenilen ücretleri fazla olabilir. Bu nedenle kredi alırken faiz oranın yanında istenilen dosya masrafı ve hayat sigortası ücretlerini de incelemeli ve bir oran oluşturarak doğru krediyi seçmelisiniz. Dikkat edilmeden ve araştırılmadan alınan krediler ilk başta size en uygun kredi olarak da gelse eğer yanlış bir tercih ise cebinizden normalden daha fazla para çıkmış olacaktır.

En Uygun Kredi ve Yanıltıcı Faiz Oranları

Bir kredinin en uygun kredi olup olmadığını anlamak için birkaç özelliklerine bakmak gerekmektedir. Her kredi çeken insanın ilk dikkat ettiği nokta faiz oranıdır. Herkes tarafından bilinen ve kredide dikkat edilmesi gereken tek nokta olarak bildiğiniz faiz oranı sizin için yanıltıcı olabilir. Faiz oranın düşük olması o kredinin en uygun kredi olduğu anlamına gelmemektedir. Kredi çekmek istediğiniz bankalarda rahatlıkla öğrenebileceğiniz dosya masrafı ve banka teminatları gereği yapılacak olan hayat sigortası ücretleri kredi seçerken dikkat etmeniz diğer önemli bir konudur. Dosya masraflarını bankadan direk öğrenebileceğiniz gibi hayat sigortası adı altında talep edilen ücret kredi miktarınıza, vadeye ve bankanın kararına göre değişiklik göstermektedir. En uygun krediyi seçmeniz için bütün faktörler sonucunda maliyet oranlarına göre karar vermeniz gerekmektedir. Bunların dışında kendinize göre kredi seçtikten sonra kredinizi en uygun kredi haline getirmek için dikkat etmeniz gereken birkaç aşama daha vardır. Kredi çeşitlerine göre farklılık gösteren vade kredinizin ödemesi konusunda oldukça etkilidir. Kredinizi seçerken aylık taksit miktarının daha düşük olacağı düşüncesiyle vadenizi uzatmamalısınız. Ancak şunu unutmayın ki vadeniz uzadıkça aylık ödediğiniz miktarda değişiklik olmaz aksine ödenecek olan faizin miktarı artmış olur. Vade seçiminde aylık kredi taksitine göre en düşük vadeyi seçmek sizin yararınıza olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.