"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2018 yılında bankalar, dışarıda çalışma ve iş hayatı olması mümkün olmayan kadınlara kredi vermektedir. Almış oldukları nafakalar olsun, emekli maaşları olsun; bankaların görevi başvuru yapan kadınların ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bankalar ise bu kadar büyük bir potansiyelli müşteri portföyüne ilgisiz kalmamaktadır. Bu yüzden ev kadınlarına yönelik birçok kredi ve kredi çalışması yapmaktadırlar. Artık başlatılan kampanyalar eşliğinde bazı bankalar, ev hanımlarına bile kredi ve kredi imkânı sunabilmektedir. Çalışmayan ev kadınlarının, çalışan kadınlara göre paraya daha çok ihtiyacı vardır. Fakat birçok kadın şartlar dolayısıyla kredilere başvurmaya cesaret edemez. Bankalar o kadar ağır şartlar oluşturmaktaydı ki, ev kadınları bu şartları sağlayamazdı. Şimdi şartlar değişti, bankalar bu müşteri portföyünü kapmak için şartlarını değiştirdiler. Şimdi ev hanımlarına kredi veren bankaları inceleyelim:

  • Denizbank Kredisi: Devletin kendi sermayesiyle katıldığı bankalardan sonra, hükümetin başlattığı bu amaçlı projelere en iyi destek veren bankalardan biridir. Denizbank, ev hanımlarına; ‘özel altın günleri’ ve ‘biriken mevduat hesabı’ adları altında krediler vermektedir. Bu krediye sahip olmak için kadınların klasik banka kredilerinde yerine getirmeleri gereken şartları yoksa teminatınız kefiliniz olacaktır. Bu yüzden artık zorunlu evraklar; kefil ve kefile göre düzenlenmiş belgeler olacaktır. Bu evraklarla yapacağınız başvurunuz, uygun görüldüğü takdirde onaylanacaktır.
  • ING Bank: Kredi verirken diğer bankalara göre daha az ve daha uygun faiz oranlarına sahip olan bankadır. Bu krediye gereken evraklar, yine standart prosedürlerde geçen evraklardır. Ön başvuru yapmanız halinde kabul edilirseniz; 36 aya kadar uzayacak vade şartlarında oluşturulacak kredinizi, bankanız hesabınıza yatıracaktır.
  • İş Bankası: Maaşınız veya herhangi bir geliriniz yoksa İş Bankası bu konuda size kredi açma fırsatı sunacaktır. Kefil desteği sayesinde veya kadın evli ise eşinin maaş aldığını gösteren belge ile kredi başvuruşu tamamlanabilir. Kefil gösterilecek kişi ve kadının eşinin; finans geçmişi olarak sicili temizse, 48 aya varan kredi imkânları kadınlara sunulur. Başvuru yapmak için internet bankacılığı ve gerektiği takdirde mobil bankacılık kullanılabilir. Fakat bu konuda size yardımcı olacak müşteri hizmetlerini ve banka şubelerini unutmayınız.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.