"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gelir Belgesiz Kredi Alabilmenin Yolları

Müşterilerine kredi imkânı sağlayan birçok banka vardır. Bankaların birçoğu müşterilerine kredi verirken bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin başında gelir belgesi gelmektedir. Gelir belgesiz kredi çekebilmek için ise bir kefile ihtiyacınız vardır. Ancak günümüzde bir kefil bulabilmek her geçen gün biraz daha zorlaşmaktadır. Çünkü güven denilen unsur, insanlar arasında gün geçtikçe azalmaktadır. Hemen hemen her banka kredi talebini onaylamadan önce bu belgeleri kontrol eder. Ancak gelir belgesiz kredi çekebilmek için de bazı yöntemler vardır. Bazı bankalar gelir belgesi ya da kefili olmayan müşterilerine de kredi imkânı sağlamaktadırlar. Ama bazı koşullara uymanız gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Hakkında Bankaların Tutumu

Gelir belgesiz kredi çekebilmek için bankalar müşterilerinin bazı özelliklerini araştırırlar. Kredi çekme talebinde bulunduğunuz bankadan daha önce kredi çektiyseniz eğer ödemeleri düzenli yapıp yapmadığınız kontrol edilir. Eğer daha önce o bankadan kredi çektiyseniz ve ödemeleri de günü gününe yaptıysanız, gelir belgesiz kredi alabilmek için şansınız artmış olacaktır. Daha önce herhangi bir kredi çekmediyseniz eğer gelir belgesiz kredi çekebilmek için.. bankaların araştırma yaptığı bir diğer nokta ise kredi kartı kullanımınızdır. Bir kredi kartınız var ise, ödeme düzeninize bakılmaktadır. Düzenli olarak en az asgari tutarı bile yatırmış olsanız, kredi çekebilmek için şansınız olacaktır. Eğer daha önce o bankadan kredi çekmediyseniz ve kredi kartı kullanmıyorsanız, yine kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak daha önce kredi çeken ya da kredi kartı kullanan ve ödemelerini günü gününe yapan kişilerin kredi notu daha yüksek olacağından, kredi taleplerinin onaylanması da daha kolay olacaktır. Bu koşulları sağlarsanız eğer gelir belgesiz kredi çekebilme imkânınız olacaktır. Bazı bankalar sms ya da internetten müşterilerinin T.C. kimlik numaraları ile ilk kredi başvuru taleplerini alabiliyor. Bu sayede sms ya da internet ile bankaya gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunan kişiyi bankanın inceleme imkânı daha geniş olmuş oluyor. Bankalar gerekli araştırmayı yaptıktan sonra koşullara uygun gördükleri müşterilerine dönüş yapıyorlar ve kredilerini veriyorlar.

Gelir Belgesiz Kredi Alabilme Şartları

Gelir belgesiz kredi çekebilmek, kefil ve gelir belgesi olmadığı için bankaların pek tercih etmedikleri bir kredi çekme yöntemidir. Gelir belgesiz kredi imkânı sağlayan bankalar, kredilerin faiz oranlarını da yüksek tutmaktadırlar. Kefil ya da gelir belgesi olmadığı için banka kendi bünyesini risk altında olarak görüyor ve o yüzden faiz oranlarını yüksek tutuyor. Gelir belgesiz kredi alabilmek isteyen kişilerin de bu koşulları göz önünde bulundurması gerekiyor. Her koşula uygunsanız bankalar kredi talebinize olumlu bir şekilde dönüş yapıyorlar ve sizden bazı evraklar talep ediyorlar. Kimlik belgesi, adresinize ya da adınıza faturalandırılmış 1 adet fatura gibi belgeleri bankalar talep edebilmektedirler. Bankalar araştırmaları sonucunda sizin bankadan talep ettiğiniz miktarı karşılayıp karşılayamadıklarını da bildirmektedirler. Sizin ihtiyacınız olan miktardan daha az bir miktarı karşılayabiliyorlarsa, telefon ile size dönüş yapıp, kredi imkânı sağlayabilecekleri miktarı size bildiriyorlar. Eğer kabul ederseniz bankaya gerekli evrakları mesai saatleri içerisinde götürüp, kredinizi bankadan tahsil edebilirsiniz. Bankalar gelir belgesiz kredi için fazlaca araştırma yapsalar da, düzenli ödeme yapan birisinin kredi çekebilmesi çok daha kolay olabiliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.