"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Çekerken İsteğe Bağlı Olan Sigorta Türleri

Kredi çekerken bankaların müşterilerine sunduğu bazı sigorta türleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları zorunlu sigorta olurken, bazılarının ise isteğe bağlı sigortalar olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de sizlere buradan isteğe bağlı olarak yapılan sigorta türleri hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

İsteğe bağlı olan sigorta türleri nelerdir?

Hayat sigortası

Sigorta türleri arasında hayat sigortası türünün tamamen isteğe bağlı bir sigorta türü olduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle bu konuda bankaların birçoğunun kredi çekim işlemlerinde her ne kadar isteğe bağlı olarak gösterdiği sigorta türü olan hayat sigortasını zorunlu koşmasa da, müşterilerini bu sigorta türünü almaya zorlamaktadır. Sigortasız kredi türlerinde faiz oranlarının yüksek olması, müşterilerin bu konuda sigortalı olan kredi türlerini seçmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden de sigorta türü olarak hayat sigortası yaptırmanız daha düşük faiz oranı ödemenize neden olacaktır.

Hayat sigortası yaptıran müşterilerin hayatlarını kaybetmesi durumunda, geri de kalanlarına herhangi bir şekilde borç bırakmamasını sağlayacak olan bu kredi türü oldukça önemli kredi türleri arasında yer almaktadır. Meslek gruplarına ve yaş faktörlerine göre değişkenlik gösteren bu sigorta türüne başvuru yaparak sizlerde olası bir durum karşısında geri de kalanlara borç bırakma durumu ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.  Hayat sigortası yaptıracak olan kişilerde yaş sınıfı olarak 70 ile 80 yaş arasında üst limit bulunmaktadır, bu da bankalara göre değişkenlik göstermektedir.

Ferdi kaza sigortası

İsteğe bağlı olarak sunulan bir sigorta türü de ferdi kaza sigortası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sigorta süresinin 1 yıl geçerli olduğunu sizlere buradan belirtmek istiyoruz. Her yıl yenilenmesi gereken bu sigorta türünde başınıza gelmesi muhtemel bir kaza durumunda bütün masrafların bu sigorta kapsamı içerisinde karşılanacağı sizlere belirtmek istiyoruz. Bedenen bir zarar görülmesi durumunda kişi bu sigorta türünden yararlanırken, vefat etmesi durumunda ise yakınları bu sigorta türünde güvence altına alınmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.