"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Kartı Ekstresi Ailesine Gidenlerin Yapması Gerekenler

Kredi kartı kullanıcıların arasında halen ekstresi ailesine giden kullanıcı sayısının çok fazla olduğunu biliyoruz. Özellikle ailesinden uzakta yaşayan veya ailesinden ayrı yaşaya kişilerin kullandıkları kredi kartlarının ekstresinin ailesine gitmesinden rahatsız olması da sık gelinen sorular arasında karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden de bu konuda merak etiğiniz detayları buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle de öğrencilerin bu konuda son derece şikayetçi olduklarını belirtmek istiyoruz.

Kredi kartı kullanıcılarının dikkat etmesi gerekenler

Kredi kartı kullanıcılarının en çok dikkat etmesi gereken konuların başında, kullandıkları kredi kartlarının limiti gelmektedir. Özellikle kredi kartı limitinizin aylık gelirinize göre oranla belirlenmesi gerekmektedir. Zaten bankaların bu konuda en fazla gelirinizin 2 katı kadar kredi kartı kullanımına izin verdiğini biliyoruz. Bu yüzden de sizler kredi kartı başvurusu sırasında yüksek limitli kredi kartı kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Kullanacağınız veya kullanmakta olduğunuz kredi kartının şifresini kimse ile paylaşmayınız. Özellikle internet ortamında alışveriş yaparken mutlaka ama mutlaka güvenilir olan siteleri tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda internet üzerinden mağdur olan kişiler arasında kendinizi bulabilirsiniz.

Hesap kesim tarihlerinin ve son ödeme tarihlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı kullanıcılarının ellerine para geçtikleri döneme göre bu hesapları ayarlaması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Aksi durumunda ödeme günlerinin geçmesinden sonra sizlerde zor durumda kalacaksınız ve faiz ödeme durumu ile karşı karşıya kalmış olacaksınızdır.

Son olarak ise kullanmakta olduğunuz kredi kartlarınızın ödemesini mutlaka gününde yapmanız gerekmektedir. Aksi durumunda akdi faiz olarak hesaplanan dönemler içerisinde sizlerde kredi kartlarınızın borçlarını ödemek zorunda kalacaksınızdır. Ödemelerinize mutlaka dikkat edin.

Ekstresi ailesine gidenlere öneriler

İnternet bankacılığının giderek geliştiği şu günlerde bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalan kişiler internet bankacılığı hizmetleri üzerinden kullandıkları kredi kartlarının ekstresinin adresini değiştirebilirler. Hatta bunun yanında ekstre talep edilmemesini isteme hakları vardır. Eğer kullanmakta olduğunuz kredi kartının ekstresinin herhangi bir yere gitmesini istemiyorsanız, internet bankacılığı hizmetleri üzerinden bunu değiştirebilir, hatta gelmemesini talep etmeyebilirsiniz. Ekstrenizde yer alan alışverişleri bu sayede ailenizin görmesini engelleyebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.