"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredi Risk Raporu Ne Zaman Güncellenir?

Findeks, ISO güvenlik standartlarına uygun bir hizmet altyapısına sahiptir. Bankalardan elde edilen her türlü bilgi, Kredi Kayıt Bürosu veri tabanında güvenle saklanmaktadır. Bu arada KKB, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlenmektedir.

Kredi notunu etkileyen bilgilerin büyük bir kısmı günlük olarak güncellenir. Bir kısım bilgiler ise aylık bazda güncellenir. Ancak güncelleme sıklıkları ihtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman iyileştirilmektedir. Finansal kuruluşlardan alınan bilgiler ortalama iki gün içinde raporu etkilemektedir. Bu yüzden bir kredi borcu ödenmişse bu durum aynı gün içinde kredi risk raporuna yansımaz.

Kredi Risk Raporu Nedir?

Kredi Risk Raporu, Findeks tarafından hazırlanan ve bugün mevcut olan ve geçmiş beş yıl içinde kapanmış olan kredilere ait ödeme geçmişini gösteren bir rapordur. İnsanların kredi notunu takip etmesi, bankalardan alacakları hizmetler açısından önemlidir. Kredi risk raporu hazırlanırken bankalardan alınan bütün bankacılık hizmetleri kapsam dahilindedir. Örneğin kredi kartları, bireysel krediler, bireysel emeklilik hizmetleri dahil.

Kredi Risk Raporu Sorgulama Finansbank

Finansbank, müşterilerinin kendi finansal durumlarını görebilmeleri için Risk Raporu hizmetini vermektedir. Bu şekilde müşteriler, KKB’ye üye olan kuruluşlardan kullanılan kredilere ilişkin her türlü bilgiyi içeren Risk Raporu’nu herhangi bir Finansbank şubesinden talep edebilmektedir.

Kredi Risk Raporu Sorgulama Halkbank

Bankaların yaptıkları bildirimler esas alınarak KKB tarafından düzenlenen Risk Raporu ile kişilerin bütün bankalardaki limit ve risk durumları, ayrıca ödeme performansları izlenebiliyor. Halk Bankası da müşterisi olsun olmasın şubelerine müracaat edilmesi halinde Risk Raporu vermektedir. Ayrıca banka müşterileri internet şubesini kullanarak ya da (0850) 222 0 400 ve 444 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattını arayarak Risk Raporu talep edebiliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.