"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kredim Sürekli Reddediliyor Neden Onaylanmıyor?

Öncelikle bankalardan kredi kullanmak ve kredi kartı alabilmek için başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken kurallardan bahsetmek gerekir. Bunlardan ilki kesinlikle bir iş yeri sahibi olmanız ya da SGK’lı çalışan olmanızdır. Tabii iş yeri sahibi ya da SGK’lı çalışan olmanız bankaların sizin kredi & kredi kartı başvurularınızı onaylayacağı anlamına gelmiyor çünkü her banka kredi ve kredi kartı konusunda farklı politikalara sahiptir.

  1. Neden kredi & kredi kartı başvurularım sürekli reddediliyor / onaylanmıyor sorusuna cevap olarak aşağıdaki listeyi de incelemenizi tavsiye ediyoruz;
  2. Düşük kredi notu kredi başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir
  3. Daha önce kullandığınız kredi ya da kredi kartlarının ödemelerinde düzensizlik meydana geldiyse kredi ya da kredi başvurunuz reddedilebilir.
  4. Vergi dairesine borcunuz ya da haciz kararınız varsa kredi ya da kredi kartınız reddedilebilir.
  5. Bazı özel istisnaları olsa da daha önce hiç banka ürünü (kredi & kredi kartı & mevduat hesabı vb.) kullanmadıysanız kredi ya da kredi kartı başvurunuz reddedilebilir.
  6. Daha önce bir başkası adına kredi ya da kredi kartı kefili olduysanız ve kefil olduğunuz kişinin borçlarını üstlendiyseniz kredi ya da kredi kartı başvurunuz reddedilebilir.
  7. Daha önce kullandığınız kredi ya da kredi kartı borcunu ödemediyseniz ve banka sizi avukata verdiyse kredi başvurunuz, borçlarınızı ödeyip kredi notunuz düzelene kadar (ortalama 5 yıl) reddedilir.
  8. Gelir düzeyiniz ve banka ürünleri kullanımlarınıza göre kredi limitinizi doldurduysanız kredi başvurunuz reddedilebilir.
  9. Merkez Bankası’nın kara listesine alındıysanız ve borcunuzun ödemesini tamamlamadıysanız bankalara yağacağınız kredi ve kredi kartı başvurularınız reddedilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.