"Enter"a basıp içeriğe geçin

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde bankacılık sektörünün kuruluşları olarak çalışan bankalar tarafından öğrencilere kredi kartları verilmektedir. Bankalar sağlam müşteri potansiyeli aramaktadırlar bu nedenle üniversiteli gençleri mercek altına alan birçok banka belirli bir geliri olan ya da anne-baba tarafından sabit gelirleri olan öğrencilere öğrenci kredi kartı vermektedirler.

Elbette ki herkes öğrenci kredi kartı alamaz. Bunun için düzenli bir burs gelirinin olması ya da ailenizden ebeveynlerinizden birinin düzenli bir maaşı olması gerekmektedir. Öğrenciler aldıkları öğrenci kredi kartlarıyla alışveriş yapabilmek de sinema tiyatro gibi sosyal aktivitelere katılabilmekte ya da krediyi eğitimleri için kullanabilmektedirler.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Öğrencilere kredi kartı veren bankaların başında Yapı Kredi Bankası gelmektedir. Yapı Kredi Play Kart vermektedir. Vakıfbank üniversite öğrencilerine kampüs kart vermektedir. öğrenci potansiyelini fark eden bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası öğrencilere genç bonus adlı bir kredi kartı vermektedir. Bu kredi kartlarının limitleri 200 lira ile bin lira arasında değişen oranlardadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.