"Enter"a basıp içeriğe geçin

Taksitli Nakit Avans mı, İhtiyaç Kredisi mi?

Günümüzde kredi kartı kullanıcılarına sunulan hizmetler arasında taksitli nakit avans hizmeti kredi kartı kullanıcılarının sıklıkla başvurduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Özellikle nakit avans çekimi konusunda kredi kartı üzerinden mi nakit para çekimi yapmak mı, yoksa ihtiyaç kredisi ile mi nakit harcamalarınızı kullanmak daha mantıklı olacaktır, bu konuda bilgiler verelim.

Güncel faiz oranları üzerinden 10 Bin TL hesaplaması

10 Bin TL nakit para çekimi yapacak olan müşteriler için kredi kartı üzerinden çekilecek olan nakit avans hesaplaması ise ihtiyaç kredisi türünden yapılacak olan kredi hesaplamasını buradan açıklamak istiyoruz.

İhtiyaç kredisi kullanımı

Güncel faiz oranı olarak ihtiyaç kredisinde faiz oranları %1.39 üzerinden hesaplanmaktadır. 10 Bin TL kredi çekmek istediğiniz zaman bu faiz üzerinden 12 aylık bir kredi çekeceğiniz zaman aylık taksit ödemeniz 926 TL olacaktır. Dosya masrafı olarak ise herhangi bir ücret alınmayacaktır. Toplam geri ödeme konusunda ise 11 Bin 117 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartı taksitli nakit avans kullanımı

10 Bin TL nakit avans çekimini kredi kartı üzerinden yapacak olan kişilerin aylık faiz oranı ile ödemek zorunda oldukları faiz %1.84 olarak dikkat çekmektedir. Aylık taksit ödemesi olarak ise 958 TL ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Aylık farkın ihtiyaç kredisine göre 32 TL olduğunu belirtmek istiyoruz. 10 Bin TL çekecek olan müşterilerin toplam geri ödemelerinde 11 Bin 493 TL olduğunu belirtmek istiyoruz. 12 aylık süre içerisinde 376 TL’lik fark ödeme zorunda kalacaksınız.

Yani ihtiyaç kredisi kullanarak nakit avans çekimi yapmak istediğiniz zaman kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans çekecek olan müşterilere göre 12 aylık ödeme planlarında 376 TL daha az ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.