"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tatil Kredisi Başvuru ve Faiz Oranları

Bankaların sunduğu uygun tatil kredisi teklifleri ile bu yaz Bodrum, Ayvalık, Çeşme, Antalya sizin olacak… İşte 5-6 bin TL’ye kadar sunulan çok avantajlı, birbirinden özel tatil finansman kredileri ve kredilere başvuru koşulları, gereken belgeler…

Tatil Kredisine Başvurmak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Tatile gitmek için çekilmek istenen kredilerde de, başvuruda hazır bulundurmanız gereken belgeler diğer krediler için istenenlerle hemen hemen aynıdır. İlk olarak kimlik doğrulamak için bir nüfus cüzdanı fotokopisi, adres teyidi içinse isminize, adresinize olan bir fatura gerekmektedir. Faturalar son üç aya ait olmak zorundadır. Diğer ve en önemli konu da gelir belgesinin teyididir.

Eğer maaşlı bir çalışansanız şirketinizden imzalı son iki aya ait bir maaş bordrosu gerekmektedir. Serbest meslekteyseniz, ticaretle ilgileniyorsanız vergi levhası bankalar tarafından isteniyor. Tüm bunların dışında farklı gelirleriniz varsa.. kira kontratı gibi belgeler de kabul edilmektedir. Daha önce çalıştığınız bir banka ise, bunlara gerek yoktur.

Tatil Kredisi İçin Bankaların Uyguladığı Vade

Genellikle bayram dönemlerinde, çalışan kişilerin yıllık izinlerine başvurduğu yaz dönemlerinde kullanılan tatil kredisi vade konusunda diğer ‘ihtiyaç kredileri’ gibi bir yıl ile üç yıl arasında taksitlendirilebilir. Tüm bankalar, tatile gitmek için kredi kullanmayı düşünen müşterileri için 12 ay ile 36 ay arasında vade seçeneği sunar.

Bankalar tatil finansmanı adı altında da sunduğu bu kredi seçeneklerinde müşterinin siciline ve kredinin modeline göre 60 aya kadar vade de sunabilmektedir. Ancak finans uzmanları, dengeli bir bütçe için tatil kredisi kullanırken bütçenin gücüne paralel bir şekilde, yüksek kredi ve yüksek vade kullanımını önermemektedir. Faiz oranları da vadelere göre değişebildiğinden, eğer tatile gitmek için kredi kullanmayı düşünüyorsanız kısa vadede ödenebilecek kredileri kullanmanızı öneriyoruz.

Tatil Kredisinde Faiz Oranları

Faizler, bankaların kredilerdeki en önemli değişkenleri. Birçok kişi faiz oranına göre kredi seçiyor. Tatil kredisi konusunda bankaların faizleri, eğitim kredileri ya da bayram kredileri gibi düşüktür. Vadelerin 12 ile 36 ay arasında değiştiğini düşünürsek, eğer düşük dosya masraflı ya da ek ücretli bir kredi kullanırsanız sizin faydanıza olabilmektedir.

Faizler tatil kredisinde %1.25 ile %1.60 arasında değişmektedir. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi tatile giderken en uygun kredi için yalnızca faiz oranlarına değil, genel masraflara bakmanız gerekiyor. Bankaların faiz oranlarında biraz detaya inersek Anadolu Bank %1.59, Tekstil Bank %1.60, Kuveyttürk ise ‘seyahat finansmanı’ programı altında %1.28 faiz oranı sunmaktadır.

Hangi Bankalar Özel Tatil Kredisi Veriyor?

Tatile çıkmadan mutlaka bir banka ile anlaşmanızı öneriyoruz. Eğer finansman desteğine ihtiyacınız varsa, Türkiye’nin tüm büyük bankaları tatile özel kredi faiz teklifleri sunmaktadır. Bu bankalar arasında ING Bank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Tekstilbank gibi diğer bankalar da yer alıyor. Garanti Bankası maaş müşterilerine özel 2018 tatil kredisinde çok uygun bir teklif sunarken, Anadolubank ve Kuveyttürk gibi bankalar da en makul finansman tekliflerini hazırlamış durumda.

En Uygun Tatil Kredisi Nereden Alınır?

Tatile çıkmadan bir kredi desteğine ihtiyaç varsa, onlarca banka Temmuz ve Ağustos dönemine özel çok uygun kredi oranları ile tekliflerini hazırlamış durumda! Bunlardan bir tanesi de Garanti Bankası. Tatil kredisi konusunda en iddialı tekliflerden birine sahip Garanti’den alacağınız 3000 TL ve 6000 TL’lik tatil finansman kredisinde, aylık faiz oranı %1’in altında, % 0.89 oranında çok özel faiz teklifleri sunulmuş durumda. Ancak kredi masrafını da dahil ettiğimizde masrafınız % 1.5’e varabilmektedir.

Maaş müşterilerine sunulan tatil kredi teklifi ile 6000 TL’nin 24 ay vadeli taksiti 287,12 TL olarak belirlenmiş.

Tatil Kredilerine Hızlı Başvuru

Bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamında olduğu gibi, bayram kredisi her ne kadar birçok belge istenen bir kredi modeli olsa da en önemli değişken kredi notunuz olduğu için ve bu nota her banka erişebildiği için, hızlıca kredilere başvurmanız mümkündür. SMS’le anında tatil kredisi başvurusu yaparak, bir dakika içinde sonucu öğrenebilirsiniz. Kimlik no, aylık net gelir ve istediğiniz kredi miktarını bankalara anında gönderip onay mesajını bekleyebilirsiniz. Dilerseniz internetten online tatil kredisi başvurusu ile başvurunuzu bilgisayardan da yapabilmeniz mümkündür. Başvuru onaylanırsa, bir iş günü içinde nakit paranızı bankanın bir şubesinden alabilirsiniz

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.