"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmenin Yolları

Kişilerin zamana ve teknolojinin ilerlemesine bağlı harcamaları, bazen kendi gelirlerinin yetmemesine sebep olur. Burada devreye bankalar girer. Kişilerin, harcamalarına kullanmaları ve şahsi ihtiyaçlarını gidermeleri için krediler açar. Peki, bankalar bu kredileri sokaktan geçen her kişiye vermekte midir? Yoksa belli kriterler uygulamakta mıdır? Cevabımız; ‘Evet’ olacaktır. Kredi onayında uygulanacak en önemli kriter kredi notudur. Kredi notunuz sizin bir nevi finans sektöründeki güvenilirliğinizi gösterir. Çünkü bankalar borç verdikten sonra, borçların ödenmesi konusunda risk almak istemezler. Bu yazıda kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebileceğiniz ve sorgulama yapabileceğiniz birçok yöntem olacaktır. Ücretsiz kredi notu öğrenmek mümkün.

Kredi notunuzu öğrenmenizin yolu nedir?

Ücretsiz kredi notu öğrenme yöntemleri olduğu gibi para ödenerek alınan kredi notu sistemleri de mevcuttur. Aşağıdaki önerilerden edindiğiniz fikirlerle dilediğiniz kredi notu öğrenme sistemini deneyebilirsiniz.

  • Akbank üzerinden sorgulama: İlk olarak Akbank uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Uygulama aslında kendi müşterilerine hizmet verse de, ‘Ne kadar kredi çekerim’ seçeneğine kimlik bilgilerinizi girdiğinizde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu yol tamamen ücretsizdir.
  • Findeks üzerinden sorgulama: Türkiye’de bulunan 9 farklı bankanın birleşmesiyle oluşan findeks, bu işlemi internet sitesinden size sunar. Hizmet karşılığında ise 9 TL civarında bir hesap işletim ücreti tahsil eder.
  • İş Bankası üzerinden sorgulama: Giriş bilgileri bankanın sitesine girildikten sonra; ‘Kredi risk raporu’ bölümünden veya İş Bankası ATM’leri üzerinden kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Garanti Bankası üzerinden sorgulama: Garanti Bankası’nın mobil uygulaması sayesinde kendi kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi ve gerekli detayları sisteme girdiğiniz takdirde kredi notunuzu sistem size bildirecektir.
  • Ziraat Bankası üzerinden sorgulama: Müşterilerin faydalanabileceği seçeneklerin oldukça fazla sayıda olduğu Ziraat İnternet Bankacılığı, ‘KKB Risk Raporu’ seçeneğiyle kredi notunuzu öğrenmenizi sağlar. Bu işlem üzerinden herhangi bir ücret alınmaz.
  • BKM Express üzerinden sorgulama: findeks’in sunduğu avantajlardan birisi de BKM Express işlemleridir. Bu sayede kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. 31 Aralık 2018’e kadar geçerli olan kampanyaya göre BKM Express sitesi üzerinden 1 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
  • Operatörler üzerinden sorgulama: Kredi notunuzu findeks sisteminde olduğu şekilde operatörünüzden kolaylıkla öğrenmek isterseniz; bu işlem 9 TL karşılığında olacaktır. Yapmanız gereken yurt içi operatörlerin hepsinden 1122’ye T.C. kimlik numaranızı ve arada bir boşlukla doğum tarihinizi göndermek olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.