"Enter"a basıp içeriğe geçin

Borsada para kazanmak için ne kadar para lazım?

Borsada para kazanmak için ne kadar para lazım?

Borsaya ilgi duymaya başlamış her insanın aklından geçirdiği ilk sorulardan biri de “borsada para kazanmak için ne kadar para lazım” oluyor. Çünkü para kazanmaya odaklanmış insanların aklındaki ilk düşünce ne kadar para kazanabilirim olur. Aslında gerekli para miktarıyla elde edeceği şeyleri düşünmeye başlar. Kazandığı paralarla alabileceği arabaları, evleri, yazlığı vb. birçok ulaşılabilir durum kafasında canlanır. Tatil zamanı daha rahat gezebilmesini ve hatta tatilinin süresini uzatabilmesini dahi düşünür. Parayla sahip olabileceği eşyaları, mülkü belirler insan. Bunlar dolasıyla kazanacağı para miktarını önemser. Kazanacağı para miktarını önemseyen insan bunu nasıl ve ne kadar parayla yapabileceğini bilmek ister. Ama bunun kesin bir karşılığı yoktur. Örnek üzerinden giderek daha kolay fikir edinebiliriz.

Borsada Para Kazanmak İçin Gerekli Miktar Nedir?

Bir milyon Türk lirası ile yatırım yapan bir A kişisi düşünelim. Bu kişinin yatırımları sayesinde kazanç veya kayıp sağlaması muhtemeldir. Aynı durum 10.000 TL ile yatırım yapan B kişisi için de geçerlidir.

A kişisi daha garanti gördüğü, yıllardır belirli bir seyirde giden hisseye parasını yatırmış olsun. B kişisi ise sıçrama yapacağını düşündüğü ve riski yüksek bir hisseye yatırım yapsın. Bu şekilde A kişisinin muhtemelen kayıp durumu da kazanç durumu da daha az olur. Yani kazanırsa da az, kaybederse de az kaybeder. Ama B kişisi az parayla daha çok risk alarak kendini tatmin edecek paralar kazanabilir. Bu tamamen kişinin karakterinden hayattan beklentilerine kadar değişen durumlar bütünüdür. Borsada para kazanmak için ne kadar para lazım olduğu kişinin kendisine bağlıdır. Önemli olan soru şudur: Ben ne kadar kazanmak istiyorum? Ve bu paraya kazanabilmem için ne şekilde yatırım yapmam gerekiyor? Bu kazanmak istediğim paralara ulaşmamı sağlayacak riskleri alabilir miyim?

Vermek istediğim, sizlere aktarmaya çalıştığım düşünce aslında şu: Bunun herkes için geçerli olan bir biçimi, miktarı yok. İhtiyaçlarınız ve bütçeniz dahilinde kazanarak ilerlediğiniz her an planlarınıza yaklaşıyorsunuz demektir. Ayrıca borsada para akazanmak için ne kadar para lazım düşüncesini doğru bir biçimde yorumlayıp borsa üzerine araştırmalar yaparak bilgi edinmeye başladıktan sonra daha kolay yatırım yapmaya başlayıp kazanabilirsiniz. Ne istediğinizi bilirseniz ve ne için o şeyi istediğini öğrenirseniz istediğiniz şeye ulaşmak için sadece adım atmaya ihtiyacınız olacaktır.

Borsadan Para Kazanmak için neleri bilmeliyiz?

Borsadan para kazanmak istiyorsanız borsa üzerine bilgi edineceksiniz. Asla başkasından para alarak oynamayacaksınız. Küçük paralarla kısa vadede çok büyük paralar kazanmayı beklemeyeceksiniz. Kimse size şu hisseyi almalısınız demeyecek. Size kesinlik sunarak kendi üzerine sorumluluk almak istemeyecek. İnsanların fikirlerinin tavsiyeden ileri gitmeyeceğini bilmelisiniz. Kendi fikirlerinizle yatırım yapmayı öğrenmelisiniz. Gücünüzü isteklerinizle kıyaslayıp sizin için doğru olduğuna inandığınız hisselere yöneleceksiniz. Borsada para kazanmak için ne kadar para lazım sorusunu sorduran düşüncelerin içini doldurduğunuz zaman zaten kazanmaya başlayacaksınız. Öğrenme sürecinizde Guvenlipara.com güncel finans haberlerinden faydalanabilirsiniz. Güvenli para ile bol kazançlar diliyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.