"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ev alma, karavan al! (Karavan Fiyatları)

Dilimize karavan olarak geçen, İngilizcede caravan olarak anılan ve yazılan karavanın ismi hepimizin bildiği kervan sözcüğünden türetilmiştir. Amerikan filmlerinden görmeye alışık olduğumuz karavanlar bizim kültürümüze çok da uzak değildir. Bir solukta karavanı hissetmeye hazırsanız hemen başlayalım. 

Ev alma, komşu da alma! Karavan al.  

Ev alma, komşu al lafına aşinayız. Şehrin gürültüsünden sıkılıp sıcacık evimizde huzur bulacağımızı sanarak eve geldiğimiz an üst komşu alt komşu kavgaya mı tutuşmuş yoksa üst komşunun çocukları bütün gün ses çıkararak oynaşıyor ve etrafını rahatsız mı ediyor? Elbette, onları kötülemeyeceğiz. Bunlar hayatın içinden olan insanlık halidir. Çocuklar oynaşır, bazı çiftler kavga eder, korna sesleri bizi rahatsız eder derken bu liste uzar gider. Maddi imkanlarımız dolayısıyla çoğu zaman komşumuzu seçme şansımız olmayabilir. Lüks bir villada oturmak isteyebilirdik, ama yeterli miktarda paraya sahip değiliz.  Ancak yine de çevremizi, hayatımızı seçebiliriz. Doğru bildiklerimizi, şimdiye kadar bize öğretilen oğlum/kızım bir evin olsun anlayışını değiştirerek bu durumdan kurtulabiliriz. Onlarca insanın neredeyse aynı alanda bulunduğu evlerde, dairelerde yaşamanın zorluğu herkes için vardır. Peki, ev almayıp karavan alsak ne olurdu?  

@guvenlipara karavan@kamphali twitter kamp karavan bilgisayar - Ev alma, karavan al! (Karavan Fiyatları)
karavan fiyatları

Karavan ile sürekli olarak yerimizde durmayacağımız için çevremizi seçme şansımız olabilir miydi? Bu elbette mümkün. Öyleyse bulunduğumuz alanda, sıkıcı çevreden uzaklaşmak için artık tek dert etmemiz gereken şey ise yakıt giderleri! Karavanları hareket ettirebilmemiz için yakıta ihtiyaç duyacağız. Böylelikle benzin fiyatlarıyla yakından ilişki kuracağız, bu doğru. Ancak karavan almak ile ev almayı kıyaslayınca karavanın ne kadar ucuza gelebileceğini görürüz. Kalabalık şehirlerin en güzel yerinden ev alabilmek için çoğu zaman milyonlar gerekir. Oysa bir karavanı mükemmel bir deniz kıyısında huzura yaklaştırmak için sadece benzin parası ödersiniz.   

Karavan almayı kafasına koyduğu halde şimdi parası olmayan insanlar da plan yapmalı. Ne konforda bir karavan almak istediğini kafanızda oluşturduktan sonra karavan fiyatlarını araştırmaya başlayacağınıza eminim. Aynı yollardan geçtiğimi söylemeliyim.  

      Karavan Fiyatları ve Konut Kredisi Karşılaştırması  

Taksitle Karavan Almak mümkün. Kira ödeyeceğiniz parayla ev sahibi olmanız için yüksek teminatlar gerekebilir. Bir konut için gerekli olan paranın tamamını bankalardan kredi olarak çekemeyiz. Eğer birikmişlerimiz, nakitimiz, altınımız, hissemiz vb. gibi hızlıca likite dönüştürebileceğimiz yatırımlarımız yoksa karavanı tercih etmek mantıklı olabilir.  Karavan için de kredi çekmek istememiz halinde sahip olmamız gerekenler var. Ama evle kıyaslanmayacak derece küçük miktarlarla karavan almak mümkündür.  Karavan fiyatları çok değişken olmakla beraber 20 bin liraya da karavan bulabilirsiniz. Milyon lirayı da bulan karavan fiyatlarını da görebilirsiniz. Aşırı pahalı karavanları mantıklı bulmadığımı söylemeliyim. İnsan hayatı birazcık da eksikliktir. Her şey yerli yerinde, son teknolojik ve aşırı konforlu olmamalı. Kafanızı rahat hissedebileceğiniz yerlere sizi götürebilen, temel ihtiyaçlarınızı karşılayan en ucuz karavan en doğrusudur diye düşünüyorum.  

Karavan kurulu düzene eleştiridir! Aslında günün birinde sahip olmamız gereken en önemli nesnelerden biridir. Huzuru hissetmeye doğru güzel bir adım atmış olabilirsiniz. 

@kamphali @guvenlipara huzur kamp karavan - Ev alma, karavan al! (Karavan Fiyatları)
Karavan, huzur içinde yaşamanın formülü olabilir.

Karavan Alamıyorsak Karavan Kiralayabiliriz! 

Çok istemenize rağmen karavan fiyatlarını denkleştiremediniz mi? Üzülmeyin, öyleyse karavan kiralayın! Evet, alamıyorsak bile karavan kiralayarak bir süreliğine karavanımız olabilir. Geçen gün bir arkadaşım dedi ki madem Türkiye’de pahalı, Kktc’den karavan alıp getirelim diye. Bu kısmı size bırakıyorum. Daha ucuzsa ve getirebileceğinize inanıyorsanız neden olmasın 🙂  

Sonuç olarak karavanlar, tekerlekli evlerdir. Karavan alarak çevredeki sorunlarınızı, sesleri minimize edip duymak istediklerinizi, görmek istediklerinizi görebilirsiniz. Bunları yaparken unutmamanızı istediğimiz bir şey var: O da her evde olabilecek sorunlardır. Bunları kendi hayatınıza göre yorumlamalısınız.  

Karavan Almadan Önce Son Olarak Araştırmanız gerekenler 

Karavan ekipmanlarını ihtiyaçlarınız oranında belirleyin. Temel ihtiyaçlar olarak temiz su ve tuvalet ihtiyaçlarınızı sayabiliriz. Unutmamalısınız ki istediğiniz rahatlığa göre ihtiyaç sayısı artabilir. Kendinizi bizden daha iyi tanıdığınızı varsayarak karavan özelliklerini size bırakıyoruz ve karavan fiyatlarıyla beraber ihtiyaçlarınızı karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.  Eğer gerçekten istiyorsanız zaten sizin için en iyi olan karavana ulaşacaksınız demektir. Biz sadece yol gösterici olabiliriz.  

karavan fiyatlari guvenlipara - Ev alma, karavan al! (Karavan Fiyatları)
hayalleriniz, gerçeğe dönüşür. Ufak birikimlerle karavan almak mümkün

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.