"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bitcoin Alınacak Borsalar Hangileri ?

Sanal para birimi olan Bitcoin son zamanlarda yaşadığı değer kaybı ile yatırımcılar arasında panik havası yaşanmasına neden olmuştu. Bu konuda sizlere bugün Bitcoin’in değerinin ne kadar olduğunu ve bu coini almak için hangi borsaları tercih etmeniz gerektiği buradan açıklamak istiyoruz.

Bitcoin hangi borsalardan alınır?

Bitcoin almak için isterseniz Türk borsalarını, isterseniz de yabancı borsaları tercih etme şansınız bulunmaktadır. Özellikle ülkemizde bu konuda hizmet veren birçok Türk borsası bulunmaktadır. Ancak yabancı borsaların Türk borsalarına göre avantajlarının çok daha fazla olduğunu beirtmek istiyoruz. Bitcoin almak istediğiniz zaman ülkemizde Paribu, BTC Türk, Bittürk veya Koineks gibi sitelerin mevcut olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu sitelerden Bitcoin alarak sizlerde Bitcoin’i yatırım amaçlı kullanma şansını yakalamış olursunuz.

Bitcoin hangi yabancı borsalarda var?

Sanal para birimlerinin en değerli konumunda bulunan Bitcoin’in özellikle onlarca farklı sanal para borsada yer aldığını belirtmek istiyoruz. Binance, Bittirex ve Gate.io gibi sitelerden rahatlıkla alınması mümkün olan Bitcoin’i almadan önce yapmanız gereken en uygun fiyattan sizlere satış yapan sitelerin hangilerini olduğunu tespit etmeniz gerekmektedir. Uygun fiyatlardan satışa sunulan Bitcoin’ler ile yatırım yapmanız durumunda daha çok para kazanma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden de Bitcoin almadan önce en uygun fiyattan Bitcoin satan borsalar hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Bitcoin değeri ne kadar?

10 Mayıs 2018 tarihinde ela aldığımız bu yazımızda Bitcoin değeri 9 Bin 359 Dolar civarında işlem görmektedir. Gün aralığında değeri 8 Bin 988 Dolar ile 9 Bin 957 Dolar arasında seyreden bu para biriminin son 52 hafta içerisinde ise kazandığı değer aralığına bakalım. Son 1 yıl içerisinde  Bin 309 Dolar ile 19 Bin 870 Dolar arasında değer kazanan bu para birimi son zamanlarda kaybettiği değer kaybı ile yatırımcılar arasında panik yaşanmasına neden oldu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.