"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bitcoin Kazanma Yolları Nelerdir? Bedava Bitcoin Kazanmanın 5 Yolu!

Bitcoin Kazanma Yolları Nelerdir?

Bedava Bitcoin kazanma fırsatlarından yararlanmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu makalemizde bu kişiler için, bedava Bitcoin veren siteler nerelerdir? ve bedava kripto para veren siteler nerelerdir? Sorularını cevaplayacağız. İşte, o cevaplar…

Bedava Bitcoin Kazanma Nasıl Yapılır?

En değerli kripto para olan Bitcoin, daha önceden satın alan insanların çoğunu zengin yapmayı başardı. Bu olay üzerine birçok kişi yatırımını Bitcoin olarak yaptı. Fakat yeni kripto paraların çıkması ile birlikte Bitcoin’in ilerlemesi durdu. Hala belirli miktarda iniş çıkış yapan Bitcoin, ilk patlama anındaki değerlere tekrar yükselemiyor.

Birçok sanal para çıkmış olsa bile Bitcoin halen zirvede yer alıyor. Hal böyle olunca da insanlar bedava Bitcoin kazanma yolları arıyor. Bu yollardan biri ise, bedava Bitcoin veren siteler olmaktadır. Bu sitelerin hangilerini olduğunu ve nasıl bir sisteme sahip olduğunu öğrenmek istiyorsanız, yazımızın devamını okumalısınız.

Bedava Bitcoin Veren Siteler

Bitcoin kazanma yollarından biri olan bedava Bitcoin veren sitelerin hepsini sizler için araştırdık. Bu sitelerden Bitcoin kazanmak yasal olacağı için herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Her kim olursanız olun bu sitelerden Bitcoin kazanmanızda herhangi bir sorun yoktur. Bedava Bitcoin veren siteler, aşağıda yer aldığı gibidir:

 • Coinality
 • bitWAGE
 • Cryptogrind
 • Jobs4Bitcoins
 • 21.co
 • Angle.Co
 • Crypto.jobs

Alım – Satım Yapmak

Bitcoin kazanma yollarından birisi de ortaya oldukça küçük bir sermaye koymaktan geçer. Bu sayede az maliyetle bedava Bitcoin kazanma fırsatı edinebilirsiniz. Bu işlem için ilk olarak geniş kapsamlı bir şekilde analiz yapmanız gerekir. Kısacası ticari zekanıza güvenmeniz lazım.

Kripto para birimlerinden herhangi birini seçiniz. Bu para birimini iyice analiz ederek, geçmişten günümüze olan iniş – çıkışlarını kontrol ediniz. Bu araştırmanın içerisinde kesinlikle yakın zamandaki değişimler de olmalıdır. Aksi takdirde geçmiş sizi yanıltabilir.

Her zaman için birkaç para birimini araştırmanız doğru olur. Böylece hangi para birimi ya da birimlerine yatırım yapabileceğinizi anlamış olursunuz. Daha sonra ortaya koyduğunuz küçük sermaye ile bu para birimlerinden alın. Aldığınız kripto paranın yükselmesini bekledikten sonra satın. Böylece alım satım işlemlerinde kazandığınızdan daha çok kazanmış olursunuz.

Elinizde bulunan Satoshi’yi kar amacıyla sattığınızda daha fazla Bitcoin kazanma imkanına sahip olursunuz. Bu olay güzel paralar kazandırsa bile, yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Aksi takdirde yüksek paralar kaybetmenize neden olabilir.

Alım – Satım işlemi yaparak para kazanmak için kesinlikle iyi bir siteyi tercih etmelisiniz. Güvenliği yüksek derece olmayan veya dolandırıcı olan birçok site bulunmaktadır. Sitelerin, kullanıcı yorumları gibi birçok konuda araştırmasını yaparak dolandırılmaktan kaçınabilirsiniz.

Bitcoin Musluklarını Kullanmak

Bedava Bitcoin kazanma yöntemlerini arayan kişilerin yardımına koşan en kolay yöntemlerden birisi de Bitcoin muslukları olmaktadır. Bu sistem internet siteleri veya uygulamalar olarak karşımıza çıkar. Bu uygulamaları öğrenerek hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin musluğu olan uygulamalar veya internet siteleri, direkt olarak Bitcoin değil, Satoshi vermektedir. Satoshi’leri kazanmak için kullanıcıların bazı görevleri yerine getirmesi gerekir. Aksi takdirde Satoshi kazanmak imkansız olacaktır. Bu görevlerin çeşitleri aşağıda yer aldığı gibidir:

 • Oyun oynama
 • Reklamlara tıklama
 • Captcha çözme
 • Video izleme

Bitcoin muslukları sizden yukarıda yer alan görevleri yapmanızı isteyecektir. Siz bu görevleri yaptığınız zaman bu uygulama veya internet sitesi sahibi reklamlardan para kazanacağı için size belirli miktarda Satoshi verecektir. Fakat bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri, musluklardan para kazanmak için boş vaktiniz olması gerektiğidir.

Boş vakti olan her insan bu uygulamaları indirerek veya bu tür internet sitelerini ziyaret ederek kolayca Bitcoin kazanabilir. Biraz zaman harcamanızı gerektiren bu uygulamalar aracılığı ile  kazanacağınız Bitcoin de sınırlı miktarda olacaktır.

Kredi İle Bitcoin Kazanmak

Bu başlığı görünce birçok kişinin aklı karışmış olabilir fakat karışmasın. Çünkü bu işlem oldukça kolay ve zekicedir. Bu işlemi yapabilmek için önce bir miktar Bitcoin almanız gerekecektir. Ancak daha sonrasında bu Bitcoin’in kat kat daha fazlasını kazanacaksınız.

Elinizde bulunan parayı her zaman çalıştırmayı düşünenlerin arasındaysanız, bedava Bitcoin kazanma fırsatını yakalamanın tam zamanı. İlk olarak kısa sürede kar elde etmenin şansa bağlı olduğunu unutmamanız lazım. Para kazanmak istiyorsanız, bir süre sabretmeniz, sizi en güvenli yola götürecektir.

Aklınızda her zaman Bitcoin alma fikri varsa hemen alın. Eğer alma fikri yerine Bitcoin’iniz varsa o daha iyi olacaktır. Elinizde bulunan Bitcoin’in değerinin yükselmesini bekleyerek herhangi bir şekilde para kazanmanız mümkün değildir. Bu yüzden çeşitli platformlar aracılığı ile Bitcoin’inizi başkalarına ödünç vermeniz mümkündür.

Bitcoin’inizi birine borç olarak verirken dikkat etmeniz gereken oldukça önemli konular vardır. Bu konulardan ilki; Sizden kredi alan kişinin güvenilir olmasıdır, aksi taktirde dolandırılabilirsiniz. Buna ek olarak Bitcoin kredisi verecekken bunu kendi yöntemlerinizle değil, buna uygun platformlarda vermeniz gerekir. Aşağıda yer alan Bitcoin kredi verme platformları oldukça güvenilirdirler:

 • KIVA
 • Bitbond
 • BTCPOP

2 Yorum

 1. can can 28 Nisan 2020

  Bitcoin musluklarını deniyorum fakat gerek ödeme limitleri gerekse çok az kazandırması nedeniyle tercih etmiyorum. bunun yerine alım satım yapma fikrinizi uygulamaya başladım bakalım ne olacak.

 2. Kerim Kazar Kerim Kazar 28 Nisan 2020

  ilginc bir sanal para birimi. Bildigimiz para birimlerinde basilan para karsiliginda deger olarak altin rezervleri gösterilirken bu para birimini herkes basabilmektedir bu yüzden bana ilgin. geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.