"Enter"a basıp içeriğe geçin

Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri

Emlak vergisi ödeyecek olan vatandaşlarımızın merak ettiği soruların başında gelen Emlak Vergisi ödeme tarihleri hakkında sizlere buradan bilgiler vermek istiyoruz. iki dönem halinde ödenen emlak vergisi türünün ödeme tarihlerine bakalım.

Ödeme tarihleri

İlk taksit ödeme tarihinizin Mayıs ayı sonuna kadar olduğunu belirtmek istiyoruz. 31 Mayıs tarihine kadar ödenmesi gereken bu vergi türünün ikinci taksiti olan tarihin ödeme günü ise Kasım ayının son günü olarak vatandaşlarımıza belirtilmektedir. Emlak vergisi türünün tarihlerinin her yıl aynı olduğunu ancak bazı yıllar içerisinde tarihlerin belirlenen kanunlar içerisinde de değişkenlik göstermesi durumunun söz konusu olduğunu belirtmek istiyoruz.

Emlak vergisi ödemeleri nereye yapılmaktadır?

Emlak vergisi ödemek ile mükellef olan vatandaşlarımızın ödemelerini yapmaları için farklı kurumları ödeme yapma şansları bulunmaktadır. Özellikle bu konuda bağlı bulunduğunuz belediyelere giderek buradan ödeme yapma şansınız bulunmaktadır. Hatta bağlı bulunduğunuz belediyenin internet üzerinden ödeme hizmeti de bulunuyorsa internet sayfası üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Birçok belediyenin bu konuda hizmetinin bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Bunun dışında ödeme yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet hizmetleri üzerinden de ödeme yapma şansınız vardı. Ödeme yapmak istediğiniz zaman GİB’in resmi internet sitesinden veya mobil uygulama üzerinden ödeme yöntemini tercih ederek emlak vergisi konusunda ödemenizi yapabilirsiniz.

Ayrıca bankalarda emlak vergisi ödemesi konusunda vatandaşlara son yıllarda hizmet sunmaktadır. Bankaların ödeme sayfaları üzerinden emlak vergisi ödemelerine giriş yaparak buradan emlak vergisi konusunda mükellef olduğunuz ödemelerinizi yapma şansınız vardır.  Kredi kartınız ve nakit olarak ödeme yapma şansınızın bulunduğunu da sizlere belirtmek istiyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.